Հոկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել գազի եւ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման եւ բաշխման համակարգերի գործունեությունը, գազի եւ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված ՀՀ Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Պատգամավորները հաստատել են աշխատակարգը:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է գազի եւ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման ու բաշխման համակարգերի գործունեության, գործող սակագների հիմնավորվածության վերաբերյալ հարցադիմումների լրամշակված ցանկը:
Հանձնաժողովը քննել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի եւ ՀէՑ-ի գործունեության վերաբերյալ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովից ստացված տեղեկատվությունը:
Որոշում է կայացվել հաջորդ նիստին հրավիրել Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր ընկերության տնօրինությանը՝ ընկերության ներդրումային ծրագրի ներկայացման համար:

On October 26, the regular sitting of the Investigative Committee Created for the RA Gas and Electric Power Supply and Activities of Distribution Systems, Substantiation of Gas and Electric Power Functioning Tariffs was held.
The MPs approved the working order.
The RA NA Deputy Speaker, the Committee Chair Mikayel Melkumyan presented the revised list of the questions and applications on the RA gas and electric power supply and activities of distribution systems, substantiation of gas and electric power functioning tariffs.
The Committee examined the information received from the Public Services Regulatory Commission on the activities of Gasprom Armenia CJSC and Hydro Power Plant.
A decision was made to invite at the next sitting the directorate of the Electric Network of Armenia Company for the presentation of the investment programme of the Company.